Jakie są najlepsze rodzaje filtrów przeciwsłonecznych dla Twojego typu skóry?

Jakie są najlepsze rodzaje filtrów przeciwsłonecznych dla Twojego typu skóry?

Niektórzy ludzie są bardziej podatni na oparzenia słoneczne niż inni. Wynika to z ich rodzaju skóry i ilości zawartej w niej melaniny. Najczęstsze rodzaje ochrony przeciwsłonecznej dla różnych typów skóry to:

Oleisty: Nie zatyka porów, które mają matowe wykończenie, nietłustą konsystencję i uczucie lekkości. Te formuły zwykle nie sprawiają, że skóra tłusta jest zbyt tłusta ani ciężka.

Suchy: Wodoodporny krem przeciwsłoneczny o konsystencji balsamu lub żelu, który nie pozostawia śladów na skórze i ma właściwości nawilżające. Te formuły zwykle mają również wysoki wskaźnik SPF, aby chronić przed promieniami UVA/UVB.

Połączenie: Krem przeciwsłoneczny o właściwościach matujących i nawilżających, który odpowiada potrzebom dla każdej skóry

Najlepszy sposób na ochronę skóry przed promieniami UV tego lata

Najlepszym sposobem ochrony skóry przed promieniami UV tego lata jest stosowanie kremu przeciwsłonecznego o wysokim SPF i ponowne nakładanie go co dwie godziny.

Jak wybrać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną dla siebie?

Olejki do opalania (duży wybór na stronie www.bee.pl) jest istotną częścią naszego codziennego życia w lato, ale które wybrać?

Najlepsza ochrona przeciwsłoneczna dla Ciebie to taka, która pasuje do Twojego rodzaju skóry i stylu życia. Ochrona przeciwsłoneczna może mieć postać kremu, balsamu, żelu lub sprayu. Przy wyborze kremu przeciwsłonecznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład:

– rodzaj skóry: jeśli masz suchą skórę, będziesz potrzebować innego kremu przeciwsłonecznego niż osoba z tłustą skórą.

– styl życia: Jeśli często przebywasz na świeżym powietrzu, najlepiej jest używać bardziej wodoodpornego kremu przeciwsłonecznego niż ktoś, kto spędza większość czasu w pomieszczeniach.

– poziom aktywności: jeśli uprawiasz aktywność fizyczną na zewnątrz, taką jak piesze wycieczki lub jazda na rowerze, ważne jest, aby używać ochrony przeciwsłonecznej, która ma wyższy SPF

Daniel